הגשת טפסים לויזה לארה"ב

הגשת טפסים לויזה לארה"ב

הדרך לארצות הברית רצופה בטפסים רבים. כל אדם שאינו אזרח ארצות הברית זקוק לאישור כניסה למדינה, הלוא היא הויזה. חשוב לציין כי הויזה מאשרת לכם להיכנס לגבול המדינה, אך את השאלה אם תצליחו או לא תצליחו להיכנס תלויה בידי המפקחים של מחלקת ההגירה, ועל פי רוב לא ניתן לערער על החלטתם.

להכין את הטפסים מבעוד מועד

השלב הראשון בהוצאת הויזה היא מילוי טפסים לויזה לארצות הברית. על פי רוב, אתם נדרשים למלא את טופס SD160. חשוב להקפיד על מילוי פרטים נכונים של שמכם, כתובת המגורים שלכם, מקום העבודה, חשבון בנק או הרשעות פליליות כלשהן וכדומה. למילוי הטפסים יש שתי מטרות – האחת היא לבחון אם יש לכם עבר פלילי והשנייה היא לוודא כי אתם באים כמבקרים בלבד, ואינכם מתכוונים להשתקע במדינה. כדי למלא את הטפסים האלה יש צורך לשלוט בשפה האנגלית. אם אין לכם זמן לטפל בטפסים או שאתם חוששים פן תטעו במילוי הפרטים, ניתן לפנות לחברה מקצועית אשר תעזור לכם למלא את הטפסים, ואף תכין אתכם לקראת הריאיון.

הריאיון בשגרירות

לאחר שעברתם את שלב מילוי טפסים לויזה לארה"ב ושילמתם את האגרה (160 דולר בדרך כלל), אתם תזומנו לריאיון בשגרירות. המטרה העיקרית של הריאיון הזה היא לוודא כי אינכם מתכוונים לאיים על ארצות הברית ועל תושביה. משום כך, כדי לעבור את הריאיון בהצלחה חשוב לשמור על קור רוח ולהביא את הטפסים הרלוונטיים. הקפידו לבוא בלבוש מכובד והביאו עמכם את כל המסמכים הרלוונטיים. כמו כן, יש צורך להביא תמונות פספורט עדכניות וברורות. על התמונות להיות צבעוניות, יש להצטלם על רקע לבן וחשוב לחשוף את כל הפנים אל מול המצלמה (ללא משקפיים או כובע). ניתן גם לראות דוגמאות של תמונות פספורט מתאימות באתר של השגרירות.

גורמים אשר יכולים למנוע מכם את אשרת הכניסה

הוצאת ויזה לארצות הברית כרוכה בהכנות רבות, אך גם לאחר כל ההכנות הדרושות, אין ערובה לכך שתקבלו ויזה לארה"ב ותצליחו להגיע לגבולותיה. לעתים יכולה השגרירות לפסול את הויזה מסיבות אשר לטענתה נראות כחשודות. כך למשל, אם אתם מתכוונים לטוס לארצות הברית לחודש שלם, עלול לעלות החשד שאתם מתכוונים להשתכן במדינה (שכן, בדרך כלל לא ניתן לקחת חופש לחודש שלם ממקום העבודה). דוגמה נוספת היא אדם אשר מעוניין לטוס לארצות הברית לאחר ששהה בה במשך כחצי שנה ב-5 השנים האחרונות שלפני הריאיון.