כיצד להוציא ויזה לארה"ב

כיצד להוציא ויזה לארה"ב

החלטתם לצאת לטיול מרענן בארצות הברית לאחר חודשים ארוכים של עבודה אינטנסיבית? מעוניינים להפתיע את כל המשפחה בטיול לניו יורק? לפני שאתם מזמינים כרטיסים לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, יש כמה דברים שכדאי לדעת. למשל, הוויזה אינה אישור כניסה למדינה, אלא רק היתר להיכנס לגבולות ארצות הברית. לאחר מכן מחליטה מחלקת ההגירה אם להתיר את הכניסה לשטח המדינה או לא.

איך מוציאים ויזה לארה"ב ונופשים בראש שקט

הוצאת ויזה לארה"ב היא תהליך שעשוי לקחת תקופה לא קצרה, ולכן יש להיערך אליה בהתאם. אלה כמה מבין השלבים הבולטים שתצטרכו לעבור:

  • מילוי טפסים – לצורך ביצוע פעולה זו יש להיערך למילוי פרטים אישיים מדויקים וארוכים. הרשימה הארוכה של הפרטים נועדה לוודא כי אינכם מהווים איום למדינה, ולכן תצרכו לענת על שאלות כמו תחום העיסוק שלכם, מטרת הוצאת ויזה לארה"ב, מקום העבודה המדויק שלכם, בית הספר שבו לומדים ילדיכם ועוד.
  • משלמים את האגרה – הוצאת ויזה לארה"ב וחידוש ויזה לארה"ב כרוכים בתשלום האגרה. מחיר האגרה תלוי במטרת הביקור במדינה. אם מדובר בביקור תיירותי לכל דבר, סביר להניח שיחייבו אתכם ב-160 דולר. מנגד, אם אתם בעלי עסקים המגיעים למדינה למטרות מסחר, האגרה יכולה לעלות כ-270 דולר.
  • להיפגש עם השגרירות – לאחר מילוי הטפסים ותשלום האגרה תיקבע עבורכם פגישה עם השגרירות. בפגישה זו תצטרכו לעבור ראיון בין כ-2 דקות אשר נועד לבחון אם אינכם מהווים איום על המדינה. מרבית האנשים עוברים ראיון זה בהצלחה. מכיוון שהמראיין בוחן את התנהגות המרואיין במטרה לזהות סימנים חשודים, מומלץ להישאר רגועים לאורך כל הריאיון.
  • לחדש את הוויזה – מעוניינים בביצוע חידוש ויזה לארה"ב? תצטרכו לעבור את כל תהליך מילוי הטפסים ותשלום האגרה מההתחלה, אך הריאיון ייחסך מכם. כל זאת במקרה שלא עברו יותר מ-12 חודשים מחידוש הוויזה הקודמת. כדי להאריך את הוויזה יש צורך לשלוח את הטפסים הרלוונטיים לשגרירות.

להוציא ויזה לילדים

אם אתם מתכננים טיול משפחתי בארצות הברית ומעוניינים לצרף את ילדיכם למסע, יש צורך להנפיק ויזה גם עבורם. הליך ויזה לארה"ב לילדים זהה לזה של המבוגרים עם כמה שינויים. ילדים מתחת לגיל 14 פטורים מלהגיע לראיון עם נציג מטעם השגרירות, אך ההורים צריכים לדאוג למלא את הטפסים עבורם ולהביא את כל המסמכים הדרושים לריאיון עם השגרירות. אם מדובר בילדים בגילאי 14 עד 18, הם מוזמנים לריאיון ונדרשים בליווי של אפוטרופוס(0הורה או כל אדם אחר האחראי על הילד).